Doradztwo biznesowe


Bycie przedsiębiorcą w XXI wieku nie jest zadaniem prostym.


Wiąże się z wieloma wyzwaniami – jak pozyskiwać nowych klientów, jak zwiększać sprzedaż, jak rozwijać firmę, jak uzyskać przewagę nad konkurencją, jak uzyskać finansowanie na rozwój działalności itd. Niektóre problemy są trudne do rozwiązania, nie ma też czasu na wdrożenie konkretnych działań.

W tym przypadku z pomocą przychodzi profesjonalne doradztwo biznesowe.


Doradztwo biznesowe to nic innego jak kompleksowe wsparcie działań przedsiębiorcy przez podmioty gospodarcze, które mają w tym zakresie doświadczenie. Obejmuje ono wszelkiego rodzaju kwestie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jako firma doradcza badamy potrzeby przedsiębiorcy, który się do nas zgłasza, a następnie proponujemy i wdrażamy konkretne rozwiązania. Mają one na celu poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa.
 

Doradztwo biznesowe przychodzi z pomocą m.in., gdy:

 • firma

  ma problemy różnego rodzaju

 • w organizacji

  działania przedsiębiorstwa trzeba dokonać zmian

 • rozpoczynana

  jest nowa działalność gospodarcza

 • zachodzi potrzeba

  reorganizacji procesów w danym przedsiębiorstwie

 • przeprowadzane są

  ważne inwestycje i transakcje

 • poszukiwane są

  nowe źródła finansowania

 • trzeba wybrać

  właściwą formę rozliczenia księgowego


Generalnie doradztwo biznesowe dzieli się na doradztwo oferowane firmom już istniejącym oraz tym, które dopiero powstają.

W pierwszym przypadku nasi doradcy pracują z firmą, która ma już swoje problemy, plany rozwoju itd. Przedstawiają zawsze kilka propozycji działania, w zależności od tego, czy przedsiębiorca stawia na rozwój, czy może poprawę funkcjonowania swojej firmy. To do klienta zawsze należy ostateczna decyzja. Dzięki profesjonalnemu doradztwu biznesowemu, wiele firm może wyjść z trudnych sytuacji, w których się znalazły. To wsparcie udzielane kompleksowo na wielu płaszczyznach.


Doradztwo biznesowe przychodzi z pomocą także na etapie tworzenia firmy. Ma wpływ na jej późniejsze funkcjonowanie. W tym przypadku przedsiębiorca może mieć jedynie pomysł na firmę lub pieniądze na jej rozkręcenie. Wówczas nasi doradcy pomagają w uzyskaniu środków finansowych na prowadzenie działalności lub przygotowują pomysł na działanie firmy i kompletny biznesplan. Ta ostatnia sytuacja to zdecydowanie największe wyzwanie. Jednak dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasi doradcy są w stanie przyjść z pomocą także i w tym przypadku.

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =